Augusztus 21.-én este magyar idő szerint 20 óra 40 perckor bemutatták a legújabb az Android 8.0-át, ami az Oreo nevet kapta.
Óriási várakozás előzte meg a hivatalos bemutatót, ugyanis a napfogyatkozással egy időben zajlott le az egész, azonban a várt dobpergés elmaradt - igazából egy nagyon rövid névbemutatót kaptunk, amelyben láthattuk a legújabb Android figurát is.
Ettől függetlenül nézzük meg, hogy milyen hasznos funkciókkal bővült a legújabb Android!
Növekvő akkumulátoridő
A legújabb Android megváltoztatja a háttér folyamatok kezelését, ami azt jelenti, hogy egyes alkalmazások teljesen máshogy futnak majd a háttérben, mint eddig - remélhetőleg ez pozitív hatással lesz majd az akkumulátoridőre is.
Ráadásul az új Android hatékonyan kitudja szűrni azokat az alkalmazásokat, amelyek a háttérben futnak, de egyáltalán nem fontosak a telefon működése szempontjából.
Például, ha zenét hallgatunk a háttérben, akkor a Snapchat-nek miért kellene folyamatosan frissítenie a háttérben? Az Oreo optimálisan tudja kezelni ezeket az appokat, így nem fognak feleslegesen frissítgetni a háttérben ezek az alkalmazások, aminek köszönhetően az akkumulátor idő is javulni fog.
Biztonságos és jelszómentes belépés minden app-ba
Minden egyes jelszavunkat megjegyezni nagyon nehéz, de a biztonság rendkívül fontos dolog. Több jelszókezelő app is létezik Androidra, de ezek rendkívül gagyi megoldásokkal operálnak. Ezt a problémakört adja át az új Android a múltnak. Ezzel a frissítéssel az appok képesek lesznek automatikus kitöltést kérni, így ezután zökkenőmentesen fogunk tudni belépni minden olyan alkalmazásba, amely jelszóval van védve.
Miután engedélyeztük az automatikus kitöltést a beállításokban az Android szükség esetén fogja csak kérni minden alkalmazásnál a bejelentkezés adatait. A rendszer úgy marad biztonságos, hogy vagy az ujjlenyomat leolvasó segítségével, vagy a biztonsági kóddal ellenőrzi, hogy megfelelő kezekben van-e a készülék.
Kis ablakban futtatott videó
Ez a funkció már a Nougat-nál is elérhető volt, de csak Android TV esetében, az Oreo-val azonban tabletekre és telefonokra is elérhető már. A képlet nagyon egyszerű: elindítunk egy videót, amit teljes képernyőre teszünk, majd megnyomjuk a home gombot. Így a teljes képernyős videónkból egy kisebb ablak lesz, amit persze ugyanúgy be tudunk zárni, meg tudunk állítani, vagy visszahúzni teljes képernyőre. Így a háttérben bármivel foglalatoskodhatunk,de már úgy, hogy közben maximálisan ki tudjuk élvezni kedvenc vloggerünk videóit is.
Ezek persze kiragadott példák, ennél sokkal több funkcióval bővült az Android Oreo, amely a Nexus és a Pixel készülékeken néhány napon belül meg is jelenik.